Jdi na obsah Jdi na menu
 


SKILLET

13. 3. 2012

skillet.jpgNázev "Skillet" navrhnul zakládajícím členům jejich pastor. John Cooper předtím hrál v kapele Seraph a Ken Steorts v kapele Urgent Cry. Trey McClurkin se k nim přidal později. Jejich kapely se však rozpadly a oni se rozhodli založit spolu novou kapelu (i to navrhnul jejich pastor).
A protože každý z nich pocházel z jiné kapely, vznikl ten nápad nazvat novou kapelu Skillet. "Skillet" znamená v češtině "pánvička" a oni "všechno hodili dohromady a schválně, co z toho bude". John přirovnal skupinu k omeletě. :-) 

Kvalifikovaně charakterizovat styl jejich hudby je složité, protože John Cooper se svou kapelou už zkusil řadu experimentů. Jednotlivá alba se od sebe často velice liší a za 11 let existence kapely je zjevný její vývoj. Už jen srovnat údaje v kolonce "žánr" na různých stránkách je zajímavé: narazíte na rock, christian rock, hard rock/heavy metal, pop, praise&worship, alternativní rock, industriální techno, elektro-industriál, nu-metal, goth-metal. Lajcky řečeno: momentálně hrají tvrdší styl hudby. Rock.
Mnohé kritiky přirovnávají zvuk Skilletu k Nine Inch Nails nebo Marilyn Manson. Cooper přesto trvá na tom, že jeho hudba nevychází z tvorby jiných. (Nicméně poté, co navštívil koncert Marilyn Manson, zhudebnil svou zkušenost v písni Rippin´ Me Off - jako reakci na mnohé výpady MM proti Bohu.) "Můžu říct, že poslouchání těch alb mě ovlivnilo hlavně v oblasti produkce. Ale já jsem spíš fanda popu. Mám rád Seala, INXS, Madonnu. A nová vlna osmdesátých let - Howard Jones a Depeche Mode - na mě měla ještě větší vliv." (podle časopisu Tón)
Jejich muzika je energická s aktuálními, trefnými texty. Hlas zpěváka Johna Coopera je pro kapelu typický nejen naléhavostí, živostí, ale i surovostí - především u poslední desky Comatose. Mnoho písní kapely Skillet se hrálo i v rádiích.
 

Odkazy:

- www.skillet.com

- www.myspace.com/skilletmusic

- www.purevolume.com/skillet
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář