Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chatrč - Wm. Paul Young

11. 3. 2012

chatrc.jpgMissy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život.

Je téměř neskutečné, že se kniha, kterou si její autor původně vytiskl sám pouze v několika kopiích pro svou rodinu a své nejbližší přátele, stala bestsellerem deníku New York Times, přeloženým do 35 jazyků. Chatrč oslovila miliony čtenářů svérázným, ale srozumitelným obrazem Boha, soucitného tváří v tvář velkému zlu. Na mnohé z nich zapůsobil velký smutek hlavní postavy, to strašlivé břemeno, které často doprovází těžkou ztrátu a je tak běžnou součástí lidského údělu, že nás to nutí se ptát: Kde je Bůh, když ho nejvíce potřebujeme? A kdo vlastně je Bůh? Chatrč však není jen knihou o hledání Boha, ale mnohem více příběhem o tom, jak člověk tváří v tvář zlu a bolesti nalézá sebe sama. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz ke knize Chatrč - Wm.Paul Young

(chalima@email.cz, 30. 9. 2013 13:30)

Právě jsem dočetla tuto knihu a velice mne oslovila. Píše se v doslovu, že se chystá zfilmování příběhu. Máte někdo informaci, zda k tomu došlo a případně název filmu.
Děkuji.

Re: Dotaz ke knize Chatrč - Wm.Paul Young

(Máří, 31. 1. 2017 16:14)

Bude to asi tento film...? https://www.youtube.com/watch?v=CL0yUbSS5Eg